Events

Competition Info

Select Grade:
Grade: ISEC:Under 11 Sunday - John Doig Shield Round: 5 10 Nov 19
Glen Iris (Crashers)   def   East Malvern Tooronga (Black)
Grade: ISEC:Under 11 Sunday - John Doig Shield Round: 5 10 Nov 19
East Malvern Tooronga (White)   def by   Maccabi AJAX (Red)
Grade: CSBW:Cricket Southern Bayside Women's Competition Round: 3 10 Nov 19
East Malvern Tooronga (1)   def   Omega
Grade: CSBW:Cricket Southern Bayside Women's Competition Round: 3 10 Nov 19
Cluden (2)   def by   East Malvern Tooronga (2)
Grade: AGCC:13&U Stage 2 - Wednesday Round: 5 13 Nov 19
Bentleigh Uniting   def by   East Malvern Tooronga
Grade: AGCC:16&U - Sunday Round: 4 10 Nov 19
Parkdale (Blue)   def   East Malvern Tooronga
Grade: ECA:D Turf (Mair Shield) Round: 5 9 Nov 19
East Malvern Tooronga   drew   Edinburgh
Grade: MCA:B Sunday Grade Round: 6 10 Nov 19
East Malvern Tooronga   def by   Carnegie United CC
Grade: ECA:F Turf (Patterson Shield) Round: 5 9 Nov 19
Edinburgh   drew   East Malvern Tooronga
Grade: ECA:G Turf (Butler Shield) Round: 5 9 Nov 19
East Malvern Tooronga   drew   St Kevins OC
Grade: MCA:C South Grade Round: 6 10 Nov 19
Holmesglen TAFE/EMT   def by   South Yarra
Grade: MCA:D South Round: 6 10 Nov 19
South Yarra   def by   East Malvern Tooronga
Grade: ISEC:Under 11 Friday - Peter Ciavarella Grade Round: 5 8 Nov 19
East Malvern Tooronga (Blue)   def by   Malvern Junior (Silver)
Grade: ISEC:Under 11 Friday - Peter Ciavarella Grade Round: 5 8 Nov 19
East Malvern Tooronga (Yellow)   drew   Mt Waverley (Turnbull)
Grade: ISEC:Under 13 Sunday - Tim Boyce Shield Round: 3 10 Nov 19
Maccabi AJAX (Raiders)   def by   East Malvern Tooronga (Red)

Proudly Sponsored By

Top Performers for the Season

RankNameRunsGradeRound 
1 Tom Murphy70D Turf (Mair Shield)2
2 Alex Wilkinson69Kookaburra T20 Cup (www.kookaburra.biz)1
3 Daljit Saini57B Sunday Grade5
4 Shah Uddin55D South2
5 Roland D Burt52G Turf (Butler Shield)3
6 Xavier Tapsell51Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield1
7 Shoaib Sobhan51B Turf (Armstrong Shield)2
8 Leroy Jones50Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield2
9 Jessraj Badhaan50Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield2
10 Jarred Smith50Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield1